KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Fantasy Planet'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Fantasy Planet
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 další
Zadání odpovídá celkem 30 stránek, zobrazit poslední stránku.

23.02.2020 03:00

Na kraj světa: Mnoho povyku pro skoro nic


[https://www.fantasyplanet.cz/literatura/na-kraj-sveta-mnoho-povyku-pro-skoro-nic/]
Theo Addair je pseudonym českého spisovatele, kterého mnoho čtenářů zná díky knize Muffin a čaj - a pějí na ni ódy za poetický stal psaní, ale především za přiblížení myšlenek……20.02.2020 08:30

Zahrada 4 - Velmistr


[https://www.fantasyplanet.cz/literatura/zahrada-4-velmistr/]
Záhrada je miesto, kde sa dá unaviť, ale aj oddýchnuť. Je plná ovocia, zeleniny alebo len krásnych kvetov a stromov. Zahrada Jany Richterové vie byť poriadne záhadná a nebezpečná. Ale o tom sme sa presvedčili už v predošlých troch knihách. Poďme zistiť, čo sa zmenilo v snovej ríši, ktorá k sebe púta protagonistov tohto fascinujúceho príbehu...

19.02.2020 23:30

Dítě tmy: Novinka z nakladatelství Golden Dog


[https://www.fantasyplanet.cz/literatura/dite-tmy-novinka-z-nakladatelstvi-golden-dog/]
Nakladatelství Golden Dog vydává nový horor z dílny úspěšného českého autora Miroslava Pecha, který ukazuje sílu jihočeských autorů v děsivém žánru české literatury. Kniha Dítě tmy se vrací na konec 90. let, do dětství mnohých z nás, kdy všechno bylo bezstarostné, chodili jsme v divných věcech a těšili jsme se, až budeme dospělí. Anebo bylo všechno trochu jinak?

19.02.2020 23:30

Podpoříte knihu začínajícího autora?


[https://www.fantasyplanet.cz/jednou-vetou/podporite-knihu-zacinajiciho-autora/]
Obrátila se na nás naše čtenářka s prosbou, zda bychom nemohl pomoci jejímu manželovi s vydáním knihy. A protože my v redakci máme všechny ty Kulhánky a Kotlety docela rádi a baví nás, tak jsme si řekli, že za zkoušku nic nedáme.

18.02.2020 23:00

Stíny země: Na konec světa v boji proti konci světa


[https://www.fantasyplanet.cz/literatura/stiny-zeme-na-konec-sveta-v-boji-proti-konci-sveta/]
Země je pořádně v háji. Povrch planety se stává neobyvatelným, Greta křičí na všechny kolem, že nám to přece říkala, a lidé živoří v podzemních tunelech. Tvrdá doba vyžaduje tvrdé chlapy - a to Vrták Ervin bezesporu je, v každém smyslu toho slova!

17.02.2020 08:30

Čtenářská povídka: Úděl učedníka


[https://www.fantasyplanet.cz/povidky/ctenarska-povidka-udel-ucednika/]
Úděl učedníka je příběhem Astrapiho, osamělého muže, poznamenaného přísnou výchovou svého Mistra. Jeho jediným úkolem, jemuž podřídil celý svůj život, je polapit největší z blesků, který kdy na Zemi udeřil. Se svým létajícím ostrovem pronásleduje bouře a doufá, že dosáhne vysněného cíle. Přes všechna nebezpečí se mu nakonec skutečně podaří úkol splnit. Ale ukáže se, že vše není tak, jak si myslel a svět se mu obrátí vzhůru nohama.

14.02.2020 15:30

Praga Caput Regni: Mnoho tváří jediné Prahy


[https://www.fantasyplanet.cz/literatura/praga-caput-regni-mnoho-tvari-jedine-prahy/]
O Praze bylo už napsáno mnohé. Mnoho autorů i autorek se vyznalo ze své lásky i nenávisti k tomuto městu, mnoho tklivých veršů spatřilo světlo světa… Ale Stověžatá stojí dál a stále je zdrojem inspirace i fascinace. A nyní se stala středobodem povídkové sbírky Praga Caput Regni editora Michaela Bronce - a vy, čtenáři, se přesvědčíte, že o Praze ještě zdaleka nebylo napsáno vše. A nejspíš budete zírat jaká by Praha mohla vlastně být!

14.02.2020 06:00

Výherce soutěže o knihu Kristiny Haidingerové Děti Raumy


[https://www.fantasyplanet.cz/jednou-vetou/vyherce-souteze-o-knihu-kristiny-haidingerove-deti-raumy/]
Jak se zdá, horor táhne. Ale výherce může být bohužel jen jeden...

14.02.2020 06:00

Dokud nás smrt nerozdělí


[https://www.fantasyplanet.cz/literatura/dokud-nas-smrt-nerozdeli/]
Poznáte to biblické, dokiaľ nás smrť nerozdelí... Čo Boh spojil, mohla rozdeliť iba smrť. Je mnoho vecí medzi nebom a zemou, ktoré sa tiež nedajú len tak ľahko zrušiť. Nestačí sa tváriť, že neexistujú, že sa nestali, že je to nereálne. Druhá strana má vysoké nároky, a je jej jedno, aké obete kvôli nim musíte priniesť. Antológia poviedok pod značkou HorrorConu sa pohráva práve s touto tématikou. Hlavní aktéri poviedok po smrti túžia, hrozí im, ohrozuje, či sú mŕtvi. Otázka je, ako sa k tomu postaví ich okolie, prípadne, čo s tým mienia spraviť oni sami...

12.02.2020 17:30

Pevnost 02/2020: V zajetí science fiction


[https://www.fantasyplanet.cz/pevnost/pevnost-022020-v-zajeti-science-fiction/]
Sestav žebříčky toho nejlepšího z minulého roku. Udělej z února měsíc science fiction. Přimíchej k tomu info o novém komiksovém filmu plném ženských postav. Okořeň to nějakými filmovými recenzemi. Přidej k tomu hodnocení kupy knih všemožného druhu, ať si každý přijde na své. Vraž tam trochu té historie a deskových her. A jako třešničku nakonec přibal nějakou super přílohu - nejlépe ve dvou verzích. Voilà, recept na nové číslo Pevnosti je kompletní.

© 2020 - PERPETUM web design