KLÁVESKA.cz

Zprávy ze serveru 'Ekolist.cz'


Zobraz nejnovější zprávy ze všech serverů
Výběr kategorií:
Blogy a osobní stránky
Bydlení
Cestování
Doprava a dopravní prostředky
Finance a bankovnictví
Instituce a úřady
Kultura
Obchod
Počítače a komunikace
Průmysl, zemědělství
Služby
Sport
Věda a výzkum
Vzdělávání
Zábava, koníčky
Zdraví, děti, rodičovství
Zpravodajství, informace
Životní prostředí, příroda

Jazykový filtr:
česky   anglicky
polsky   slovensky


Hledání:
text:

server Ekolist.cz
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 další
Zadání odpovídá celkem 313 stránek, zobrazit poslední stránku.

05.12.2021 10:07

Ukliďme svět 2021 ve velké fotogalerii


[https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/uklidme-svet-2021-ve-velke-fotogalerii]
S blížícím se koncem roku přináší Český svaz ochránců přírody letošní výsledky kampaně „Ukliďme svět“. Ochotu lidí uklidit odpady z přírody dokumentuje velká fotogalerie.05.12.2021 10:07

Jaký les vytvářejí spontánní procesy na Šumavě?


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/jaky-les-vytvareji-spontanni-procesy-na-sumave]
Ale kůrovec zde své stopy, i když v menší míře, zanechával stále, stejně jako řada orkánů. Výsledkem je, že čtvrtinu bezzásahového území národního parku (k roku 2019 cca 18 000 ha) tvořily porosty s odumřelými stromy. Na bezlesí a rašeliniště připadlo zhruba 22 % a zbývajících 53 % na různě staré porosty s převahou smrku. Svět rozlehlých smrkových chrámů s vysokým sloupovím kmenů se na části území rychle změnil.

05.12.2021 10:07

Eva Tylová: Jak se na Praze 12 počítá s vodou


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/evan-tylova-jak-se-na-praze-12-pocita-s-vodou]
Městská část Praha 12 se věnuje hospodaření s dešťovou vodou (DV) dlouhodobě. Z projektu Počítáme s vodou má zpracovanou Strategii, jak s DV správně hospodařit. Z ní jsme vycházeli při návrhu, jakým způsobem vodu využívat, aby neodtékala do kanalizace. Realizovali jsme několik nádrží na objektech městské části. Největší je akumulační nádrž o kapacitě 40 m3, do které stéká voda ze střechy nové radnice. Několik menších nádrží sbírá vodu z objektů Viniční domek, altánu ve volnočasovém areálu nebo obslužného objektu na sběrném dvoře.

05.12.2021 04:07

V Hranicích funguje Re-use centrum, pro nepotřebné, ale zachovalé věci


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hranicich-se-otevrelo-re-use-centrum-pro-nepotrebne-ale-zachovale-veci]
V Hranicích na Přerovsku se na podzim otevřelo Re-use centrum, kam mohu lidé ukládat nepotřebné, ale zachovalé věci. Jde například o kuchyňské potřeby, nábytek, sportovní potřeby či hračky a knihy, které mohou ještě někomu posloužit. Centrum najdou zájemci ve sběrném dvoře městské společnosti Ekoltes Hranice ve Zborovské ulici. Informoval o tom mluvčí radnice Petr Bakovský. Město si od otevření centra slibuje i snížení množství odpadu, které by jinak skončilo na skládce.

05.12.2021 04:07

Na Seychelách se konala regata postavená z mořského odpadu


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-seychelach-se-konala-regata-postavena-z-morskeho-odpadu]
Ochránci přírody působící na Seychelách se rozhodli uspořádat regatu, jejíž účastníci pluli na škunerech postavených výhradně z toho, co vyplavilo moře. Vybrat si mohli z 500 tun nasbíraného odpadu, převážně plastu, napsal The Guardian.

05.12.2021 04:07

Odborníci z Brna spočítali na ostrově Sokotra ohrožené druhy stromů


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odbornici-z-brna-spocitali-na-ostrove-sokotra-ohrozene-druhy-stromu]
Odborníci z Mendelovy univerzity v Brně spočítali, kolik je na ostrově Sokotra v Indickém oceánu vzácných stromů kadidlovníků a dračinců. Tato data vědcům dosud chyběla, nyní pomohou při další ochraně ohrožených dřevin. Vědci zaznamenali 8143 stromů devíti různých druhů kadidlovníků a zhruba 80 000 dračinců. Nejstarší z nich rostou až 1000 let, informoval ČTK mluvčí univerzity Filip Vrána.

05.12.2021 04:07

Tisíce lidí po celém Srbsku protestovaly proti těžební politice vlády


[https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tisice-lidi-po-celem-srbsku-protestovaly-proti-tezebni-politice-vlady]
Tisíce lidí včera na mnoha místech Srbska zablokovaly silnice a mosty, aby daly najevo svůj protest proti způsobu, jakým vláda nakládá s nerostným bohatstvím země. Uvedla to agentura Reuters, podle níž lidem vadí především dva nové zákony, které podle nich umožní zahraničním firmám až příliš těžit ze srbských nerostných surovin a navíc ohrozí životní prostředí.

04.12.2021 10:07

Lýkožrout modřínový - nebezpečný škůdce modřínových lesů


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/lykozrout-modrinovy-nebezpecny-skudce-modrinovych-lesu]
Lýkožrout modřínový je sekundární škůdce modřínových porostů. Rozmnožuje se na vytěženém dříví, na vývratech, polomech či hynoucích stromech. Na přirozeně sušších lokalitách může v období s podprůměrným srážkami napadat i zelené vitální stromy. V takových případech se namnoží a následně působí jako primární škůdce zdravých stromů. Předpokládané změny klimatu pravděpodobně umocní v budoucnu dopad tohoto druhu na lesní ekosystémy, zejména mimo přirozený areál modřínu, kde může napadat skupiny stresovaných stromů.

04.12.2021 10:07

Darujte přírodě vánoční dárek tím, že si z ní něco odnesete. Třeba pytel odpadků!


[https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/darujte-prirode-vanocni-darek-tim-ze-si-z-ni-neco-odnesete.treba-pytel-odpadku]
Blíží se Vánoce a s nimi i touha lidí obdarovat ty, které máme rádi. Ochránci přírody nyní přichází s tipem na vánoční dárek, který pomůže přírodě i nám všem. Na rozdíl od běžných zvyklostí, tento dárek nepřinesete pod stromeček, ale naopak ho od něj odnesete!

04.12.2021 10:07

Miloš Kužvart: Skvělá recyklovatelnost obalu nemusí být nutně ideální


[https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/milosn-kuzvart-skvela-recyklovatelnost-obalu-nemusi-byt-nutne-idealni]
Jaká je uhlíková stopa potravin a obalů, či jak má vypadat klimaticky optimální obal, byly hlavním tématem diskuse skupiny odborníků INICIATIVA21.

© 2021 - PERPETUM web design